Ciekawostka

Bielactwo objawia się powstawaniem na skórze różnej wielkości i różnego kształtu białych plam z przebarwieniami na obwodzie.

Łuszczyca nie jest chorobą zakaźną. Przyczynami łuszczycy są najczęściej nadmierna liczba podziałów komórkowych lub zbyt szybki cykl dojrzewania keranocytów.

Świerzbiączka nazwana inaczej atopowym zapaleniem skóry jest choroba przewlekłą wymagającą długotrwałego leczenia by osiągnąć pożądany efekt.

Godziny przyjęć

czwartek 1500 - 2000

Świerzbiączka, czyli atopowe zapalenie skóry

Choroba ma długotrwały i nawrotowy przebieg. Bardzo często zaczyna się już w niemowlęctwie. U małych dzieci występuje zaczerwienienie skóry, tworzenie się pęcherzyków, łuszczenie się na głowie i twarzy.
Młodzież i dorośli zwykle mają zmiany systematyczne na twarzy, karku, w zgięciach kolan i łokci. Zaczerwieniona skóra jest sucha i pogrubiała. Chorobie towarzyszy silny świąd.

Co powoduje zapalenie skóry?

Do tej pory nie udało się całkowicie ustalić przyczyn. Choroba najprawdopodobniej uwarunkowana jest genetycznie. Zaobserwowano, że występuje rodzinnie, u dzieci, które same lub ktoś z rodziny cierpi na katar sienny, astmę oskrzelową czy zapalenie spojówek.

Świerzbiączka, czyli atopowe zapalenie skóry

Jak radzić sobie z chorym dzieckiem?

Pomoc lekarza

Czy można pokonać chorobę?Autor: dermatolog
Data publikacji: 2015-08-14 09:26:52

Adres

Specjalistyczne gabinety lekarskie
ul.Kawek 2A/2
40-543 Katowice

mapa

Kontakt

tel. 734-433-791
tel. 607-376-777