Ciekawostka

Bielactwo objawia się powstawaniem na skórze różnej wielkości i różnego kształtu białych plam z przebarwieniami na obwodzie.

Łuszczyca nie jest chorobą zakaźną. Przyczynami łuszczycy są najczęściej nadmierna liczba podziałów komórkowych lub zbyt szybki cykl dojrzewania keranocytów.

Świerzbiączka nazwana inaczej atopowym zapaleniem skóry jest choroba przewlekłą wymagającą długotrwałego leczenia by osiągnąć pożądany efekt.

Godziny przyjęć

czwartek 1500 - 2000

Łuszczyca

Łuszczyca może ujawnić się w każdym wieku. To dość często występująca choroba skóry. Jest zapalna, nawrotowa, przewlekła lecz niezakaźna. Bywa jednak, że otoczenie obawia się bezpośredniego kontaktu z chorym. Łuszczyca stwarza problemy, gdy występuje na dłoniach. Może wówczas utrudniać pracę zawodową. Stosując różne lecznicze maści i kremy ( są tłuste ) łatwo zabrudzić przedmioty, z którymi chory styka się w pracy.

Przyczyny łuszczycy

Łuszczyca

Gdzie ujawnia się łuszczyca

Łuszczyca najczęściej pojawia się na kolanach, łokciach, w okolicy lędźwiowej, na owłosionej skórze głowy, na paznokciach, pośladkach, w pachwinach.

Jak wyglądają zmiany łuszczycowe

Leczenie łuszczycy

Miejscowe
Leczenie farmakologiczne
Naświetlania ultrafioletowe - leczenie PUVA

Najskuteczniejsza metoda doustna połączona z naświetlaniem ( blokuje podział komórek ). Stosować niezbyt długo, tylko w ciężkich przypadkach łuszczycy.

Zabiegi belneologiczne - kąpiele błotne, bicze wodne


Autor: dermatolog
Data publikacji: 2015-05-19 21:11:44

Adres

Specjalistyczne gabinety lekarskie
ul.Kawek 2A/2
40-543 Katowice

mapa

Kontakt

tel. 734-433-791
tel. 607-376-777