Ciekawostka

Bielactwo objawia się powstawaniem na skórze różnej wielkości i różnego kształtu białych plam z przebarwieniami na obwodzie.

Łuszczyca nie jest chorobą zakaźną. Przyczynami łuszczycy są najczęściej nadmierna liczba podziałów komórkowych lub zbyt szybki cykl dojrzewania keranocytów.

Świerzbiączka nazwana inaczej atopowym zapaleniem skóry jest choroba przewlekłą wymagającą długotrwałego leczenia by osiągnąć pożądany efekt.

Godziny przyjęć

czwartek 1500 - 2000

Czerniak

Najgroźniejszym nowotworem złośliwym skóry jest czerniak. Od nas samych w dużej mierze zależy, czy uda się go pokonać.Jeśli zostanie wcześnie wykryty i leczony - bywa zwykle w 100% uleczalny.

Czerniak

Kto najczęściej choruje

Każdego roku w naszym kraju wykrywa się około 2 tysięcy zachorowań na czerniaka. Z ryzykiem choroby powinny się liczyć te osoby, które w przeszłości miały oparzenia słoneczne, u których w rodzinie ktoś chorował na tego typu nowotwór, osoby o jasnej karnacji, które w dzieciństwie dużo się opalały oraz te, które mają na skórze wiele znamion.

Objawy:

Czerniak często rozwija się ze znamienia. Może się też pojawić w różnych specyficznych miejscach, np. na plecach, na stopie, pod paznokciem. Ma nieregularny kształt. Na jego powierzchni widać guzki. Gdy rośnie, wokół niego pojawia się sinoczerwona obwódka zapalna. Nie boli, ale często swędzi.

Badanie i leczenie:

Czerniak to nie wyrok. Trzeba tylko jak najszybciej poddać się leczeniu, które coraz skuteczniej radzi sobie z tymi zmianamiAutor: dermatolog
Data publikacji: 2015-08-14 09:33:57

Adres

Specjalistyczne gabinety lekarskie
ul.Kawek 2A/2
40-543 Katowice

mapa

Kontakt

tel. 734-433-791
tel. 607-376-777