Ciekawostka

Bielactwo objawia się powstawaniem na skórze różnej wielkości i różnego kształtu białych plam z przebarwieniami na obwodzie.

Łuszczyca nie jest chorobą zakaźną. Przyczynami łuszczycy są najczęściej nadmierna liczba podziałów komórkowych lub zbyt szybki cykl dojrzewania keranocytów.

Świerzbiączka nazwana inaczej atopowym zapaleniem skóry jest choroba przewlekłą wymagającą długotrwałego leczenia by osiągnąć pożądany efekt.

Godziny przyjęć

czwartek 1500 - 2000

Czerniak skóry

To bardzo złośliwy nowotwór, ale do wyleczenia. Warunkiem pomyślnego uzdrowienia jest wczesne wykrycie choroby. Na skórze wielu ludzi można dostrzec pieprzyki. Oglądanie ich przez samego pacjenta, zauważanie zmian w ich wyglądzie, a następnie zgłaszanie tych spostrzeżeń lekarzowi, może okazać się wygraną walką z czerniakiem.

Co powoduje czerniaka

Czerniak skóry

Rodzaje czerniaka

Istnieje aż 40 odmian tej choroby. Czerniak często powstaje w obrębie pieprzyków, ale też w skórze niezmienionej. Oto kilka z nich:

Czerniak nie zawsze jest czarny. Bywają cieliste, szare, czerwone. W początkowej fazie może wywoływać swędzenie.

Leczenie czerniaka

Czy mamy wpływ na pokonanie czerniaka?

Wiele zależy od samokontroli pacjenta. Czas odgrywa bardzo ważną rolę. Nie można zwlekać, aby nie było za późno.Autor: dermatolog
Data publikacji: 2015-05-26 15:27:26

Adres

Specjalistyczne gabinety lekarskie
ul.Kawek 2A/2
40-543 Katowice

mapa

Kontakt

tel. 734-433-791
tel. 607-376-777