Ciekawostka

Bielactwo objawia się powstawaniem na skórze różnej wielkości i różnego kształtu białych plam z przebarwieniami na obwodzie.

Łuszczyca nie jest chorobą zakaźną. Przyczynami łuszczycy są najczęściej nadmierna liczba podziałów komórkowych lub zbyt szybki cykl dojrzewania keranocytów.

Świerzbiączka nazwana inaczej atopowym zapaleniem skóry jest choroba przewlekłą wymagającą długotrwałego leczenia by osiągnąć pożądany efekt.

Godziny przyjęć

czwartek 1500 - 2000

Rogowacenie skóry

Z procesem rogowacenia skóry mamy do czynienia na co dzień. Obumarłe komórki złuszczają się w sposób naturalny. Gdy jednak zalegają one na skórze i czynią ją pogrubioną. chropowatą, pękającą ( na piętach, kolanach, łokciach) - konieczne jest podjęcie leczenia. Choroba może doprowadzić do poważnych skutków.

Rogowacenie na piętach

zwane jest hiperkeratozą. Tworząca się twarda skóra traci elastyczność i pęka. Głębokie pęknięcia zwykle krwawią i bolą. Łatwo wtedy doprowadzić do zarażeń bakteriami i grzybicą


Rogowacenie skóry

Przyczyny:

Leczenie rogowacenia skóry

Przy lekkich stanach - samodzielna troska o przywrócenie zdrowej skóry ( peelingi , odpowiednie kosmetyki, nawilżanie )

Rogowacenie okołomieszkowe

To łagodne i dość często spotykane schorzenie u dorosłych, młodzieży, rzadziej u dzieci. Chory czuje dyskomfort z powodu nieestetycznego wyglądu skóry. Czasem towarztszy temu pieczenie i świąd. Rogowacenie okołomieszkowe bywa uciążliwe, ale do pokonania nawet samemu w stanach lżejszych.

Objawy

Gdzie występuje?

Przyczyny rogowacenia okołomieszkowego

Jak pokonać to schorzenie?Autor: dermatolog
Data publikacji: 2015-10-23 19:04:00

Adres

Specjalistyczne gabinety lekarskie
ul.Kawek 2A/2
40-543 Katowice

mapa

Kontakt

tel. 734-433-791
tel. 607-376-777